Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

w dniu 30 listopada 2022 r. (środa) zapraszamy na spotkanie z cyklu „Awangarda myśli, awangarda krajobrazu” pn: Wizja transformacji południowej części ścisłego centrum Warszawy, autorstwa arch. Jacka Damięckiego i arch. Jana Gootsa – interpretacje studentów architektury krajobrazu  SGGW.

Gośćmi honorowymi spotkania będą arch. Jacek Damięcki i arch. Jan Goots, którzy przedstawią ideę projektu transformacji południowej części ścisłego centrum Warszawy.

Na spotkaniu zostaną zaprezentowane prace studentów kierunku Architektura Krajobrazu na SGGW, którzy w dniu 25 maja b.r. wzięli udział w wykładzie i warsztacie studenckim, zorganizowanym przez Sekcję Architektury Krajobrazu OW SARP przy współpracy z Katedrą Sztuki Krajobrazu Instytutu Inżynierii Środowiska SGGW pt.: „Rola architekta krajobrazu w projektowaniu urbanistycznym na przykładzie studium modelowego transformacji południowej części ścisłego Centrum Warszawy, autorstwa arch. Jacka Damięckiego i arch. Jana Gootsa”.

Po autorskiej prezentacji projektu oraz przeglądzie prac studenckich interpretujących wizję transformacji, odbędzie się otwarta debata, poprowadzona przez Kolegę Jeremiego Królikowskiego z Koła Krytyki OW SARP, prof. SGGW. W debacie wezmą udział min.: Izabela Dymitryszyn, Krzysztof Ozimek, Katarzyna Łowicka, Andrzej Banach, Wiesław Słowik, Ewa Rykała, Ewa Kosiacka-Beck.

Organizatorami wydarzenia OW SARP z cyklu „Awangarda myśli, awangarda krajobrazu” są Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich, Sekcja Architektury Krajobrazu i Koło Krytyki, przy współpracy z Katedrą Sztuki Krajobrazu Instytutu Inżynierii Środowiska SGGW, Seminarium Metodologiczne Architektury Krajobrazu SMAK KSK oraz Stowarzyszenie Genius Loci.

Prezentacje oraz debaty publiczne w dniu 30 listopada są kontynuacją wydarzeń, które odbyły się w dniach 18-31 maja 2022 r. w OW SARP w związku z wystawą w Sali Lustrzanej „Studium modelowego transformacji południowej części ścisłego Centrum Warszawy”, autorstwa arch. Jacka Damięckiego i arch. Jana Gootsa.

Projekt zaproszenia na wydarzenia opracował Paweł Kłudkiewicz.

Zapraszamy serdecznie!

arch. kraj. Katarzyna Łowicka, Przewodnicząca Sekcji Architektury Krajobrazu OW SARP,

arch. Jeremi T. Królikowski, Przewodniczący Koła Krytyki OW SARP,

Komitet Organizacyjny