I edycja konkursu im. Profesor Marii Joanny Radomskiej.

W imieniu JM Rektora SGGW, zapraszamy całą społeczność akademicką do wzięcia udziału w głosowaniu w I edycji konkursu im. Profesor Marii Joanny Radomskiej. Głosowanie odbędzie się w dniach od 1.03 do 15.03.2024 roku.

Miło nam poinformować, że do udziału w I edycji konkursu im. Prof. M.J. Radomskiej z Instytutu Inżynierii Środowiska SGGW za szczególne osiągnięcia naukowe i organizacyjne nominowana została dr hab. inż. Beata Joanna Gawryszewska z Katedry Sztuki Krajobrazu.

WYBRANE OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE I ORGANIZACYJNE NASZEJ KANDYDATKI W OKRESIE OSTATNICH 5 LAT:

OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE:

– kierowanie projektem: Horizon F-ENUTC-2021-0228, U-GARDEN: Promoting capacity building and knowledge for the extension of urban gardens in European cities (2021-2025)

– uzyskanie grantu: Opus-18 Ocena stanu i znaczenia zielonej infrastruktury jako przyrodniczego i społecznego zasobu małych i średnich miast w Polsce (2019-2024)

– realizowanie projektu „Inwentaryzacja i waloryzacja wybranych terenów zdegradowanych i zanieczyszczonych w Warszawie – potencjał przyrodniczy i społeczny nieużytków” (wraz z:Herman K., Łepkowski M., Cziszewska M., Nejman R.).Projekt dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020 Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego, projekt na zlecenie Zarządu Zieleni M.St. Warszawy (2017-2019)

• Współautorstwo publikacji:

– Gawryszewska, B. J., Łepkowski, M., Pietrych Ł., Wilczyńska, A. & Archiciński, P. (2024). The Structure of Beauty: Informal Green Spaces in Their Users’ Eyes. Sustainability, 16 (przyjęty do druku)

– Gawryszewska, B. J., Myszka, I., Banaszek, M., & Schwerk, A. (2023). Periurban Streetscape—Vernacular Front Gardens and Their Potential to Provide Ecosystem Services: A Case Study of Warsaw, Poland. Sustainability, 15(3), 2450

– Sikorski, P., Gawryszewska, B., Sikorska, D., Chormański, J., Schwerk, A., Jojczyk, A., … & Łaszkiewicz, E. (2021). The value of doing nothing–How informal green spaces can provide comparable ecosystem services to cultivated urban parks. Ecosystem Services, 50, 101339

– Gawryszewska, B. J., Łepkowski, M., & Wilczyńska, A. (2019). City wastelands: Creating places of vernacular democracy. In Urban gardening and the struggle for social and spatial justice. Manchester University Press

OSIĄGNIĘCIA ORGANIZACYJNE:

-wicedyrektorka Instytutu Inżynierii Środowiska SGGW w Warszawie ds. Kształcenia – działania w zakresie organizacji i integracji społeczności nowego instytutu w warunkach restrukturyzacji uczelni (od 2019)

– inicjatorka projektu w SGGW – wicekoordynatorka Grupy Roboczej „Transfer Wiedzy, Społeczeństwo i Ekologia” w Międzynarodowym Sojuszu Uniwersytet Europejski UNIGreen (od 2022)

– inicjatorka projektu, organizatorka działań związanych z jego przygotowaniem i prowadzeniem, współkoordynatorka współpracy z partnerem zagranicznym w projekcie: POLish-KAZakh International Joint Master Programme in Environmental Engineering POKAZ KATAMARAN – Modern engineering in water management (2020-2023)

– współtwórczyni idei seminarium i współorganizatorka dorocznych odsłon w corocznym międzynarodowym seminarium: “International seminar and workshop on geoinformatics, remote sensing and engineering in spatial planning and environmental science” w Instytucie Inżynierii Środowiska (Katedra Sztuki Krajobrazu, Katedra Teledetekcjii Badań Środowiska) (2021-2023)

– współautorka koncepcji wystawy, autorka i współautorka dwóch ekspozycji ogrodowych na Festiwalu Ogrodów w Bolestraszycach – wydarzenie współorganizowane przez Arboretum w Bolestraszycach i Katedrę Sztuki Krajobrazu SGGW u w ramach współpracy naukowej z Arboretum w Bolestraszycach (2011-2023)

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o nominowanych i do głosowania na stronę internetową dedykowaną konkursowi:

link

Każda osoba pracująca, studiująca i kształcąca się w Szkole Doktorskiej może oddać swój głos tylko raz.

Zgłosuj na kandydatkę i z naszego Instytutu!!!

Fotografia dr.hab. inż. Beaty Joanny Gawryszewskiej
Data wydarzenia: 2024-03-01