Historia Katedry Teledetekcji i Badań Środowiska
Katedra Teledetekcji i Badań Środowiska (ang. Department of Remote Sensing and Environmental Assessment) powstała 01.09.2019 roku odpowiadając potrzebom jej członków ukierunkowania rozwoju naukowego na wykorzystanie najnowszych technologii geoinformatycznych.
Nasza katedra skupia multidyscyplinarny zespół prowadzący badania naukowe w szeroko rozumianej inżynierii środowiska i gospodarki przestrzennej.
Zespół stawia sobie za cel tworzenie dogodnych warunków do nauczania, badań i rozwoju dla swoich pracowników i studentów, wykorzystując najnowsze osiągnięcia technologiczne z zakresu teledetekcji i geoinformacji.
Kadra prowadziła i prowadzi prace realizując projekty naukowe i dydaktyczne, krajowe oraz zagraniczne, finansowane w ramach NCN, NCBiR oraz funduszy unijnych, współpracując z jednostkami badawczymi i podmiotami komercyjnymi, które dotyczą zagadnień hydrologii i gospodarki wodnej, meteorologii, hydromorfologii, badań botanicznych i świadczeń środowiskowych ekosystemów naturalnych i na obszarach zurbanizowanych, inwentaryzacji i monitoringu siedlisk NATURA 2000.
Jesteśmy jednostką, która pozyskuje również dane z kamer i sensorów umieszczonych na platformie BSP (drony) a we współpracy również z załogowych platform lotniczych.
Chcemy zachęcić i uczyć studentów podstaw teledetekcji i technik geoinformacyjnych oraz przedstawić ich olbrzymi potencjał stosowania w badaniach środowiskowych.