Katedra Architektury Krajobrazu
Dydaktyka
Zasadnicza część działalności dydaktycznej KAK realizowana jest na kierunku Architektura Krajobrazu SGGW
Nauczyciele akademiccy z naszej Katedry prowadzą różnorodne przedmioty (wykłady, ćwiczenia i seminaria) na I .i II. stopniu kilku kierunków studiów w SGGW
Kierunek Architektura Krajobrazu
Realizowane przedmioty przez KAK obejmują szeroki wachlarz zagadnień odzwierciedlający specyfikę architektury krajobrazu, w tym: projektowanie, budowę i pielęgnację obiektów architektury krajobrazu o różnym stopniu złożoności, a także historię sztuki ogrodowej, przyrodnicze podstawy projektowania krajobrazu, gospodarkę przestrzenną i in.
Szczegółowe informacje o kierunku AK SGGW
Studia pierwszego stopnia – inżynierskie
Przedmioty koordynowane i prowadzone w KAK to m.in.: Projektowanie obiektów architektury krajobrazu, Przyrodnicze podstawy projektowania krajobrazu, Materiałoznawstwo budowlane, Budowa obiektów architektury krajobrazu, Pielęgnowanie obiektów architektury krajobrazu, Podstawy gospodarki przestrzennej, Projektowanie konserwatorskie, Grafika inżynierska, Podstawy kosztorysowania i in.
Program studiów pierwszego stopnia (inżynier)
Studia drugiego stopnia – magisterskie
Zajęcia dydaktyczne na kierunku AK w Katedrze Architektury Krajobrazu prowadzone są w ramach dwóch specjalizacji:
specjalizacja "Projektowanie krajobrazu"
…
specjalizacja „Urządzanie i pielęgnowanie krajobrazu”
Na kierunku Architektura krajobrazu na studiach II stopnia w ramach specjalizacji Urządzanie i pielęgnowanie krajobrazu studenci pogłębiają wiedzę z zakresu projektowania realizacyjnego obiektów architektury krajobrazu (w tym technicznych i ekonomicznych rozwiązań), jak również z zakresu kształtowania i pielęgnowania w skali obiektów architektury krajobrazu oraz układów roślinnych (zarówno w odniesieniu do terenów zurbanizowanych, jak i obszarów wiejskich, w tym do zabytkowych założeń ogrodowych).
W toku studiów, studenci realizują 8 przedmiotów specjalizacyjnych. Są to: Ekonomiczne problemy projektowania krajobrazu, Budowa i konserwacja dróg i nawierzchni parkowych, Kształtowanie i pielęgnacja zieleni przyulicznej, Kształtowanie terenów sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży, Budowa i eksploatacja zielonych dachów, Techniczne systemy gospodarowania wodą w krajobrazie, Roślinność drzewiasta w środowisku miejskim oraz Konwersatorium specjalizacyjne.
Prace magisterskie realizowane w ramach specjalizacji Urządzanie i pielęgnowanie krajobrazu mają charakter badawczo-projektowy i badawczy.
Przedmioty koordynowane i prowadzone m.in.: Planowanie przestrzenne, Fizjografia planistyczna, Systemy informacji geograficznej, Projektowanie przestrzeni publicznych, Budowa i eksploatacja zielonych dachów, Ekonomiczne problemy projektowania krajobrazu.
Program studiów drugiego stopnia (magister inżynier)
Wystawa “mgr-AK”
Przegląd najlepszych prac magisterskich wypromowanych w bieżącym roku akademickim na kierunku Architektura Krajobrazu
TUTAJ relacje z poprzednich edycji
Dydaktyczna oferta międzynarodowa
Studenci zagraniczni, jak i polskojęzyczni mają do wyboru przedmioty prowadzone w języku angielskim, m.in.: Value of trees, Graphic design, Landscape and Environmental Readings, Landscape Planning, Environmental Analyses for Landscape Architecture czy Designing of Cyberparks
Szczegółowe informacje dot. oferty kursów zawierają opisy przedmiotów zamieszczone na stronach Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW [WBiIŚ]
Koordynator Programu ERASMUS na kierunku architektura krajobrazu: dr inż. Gabriela Maksymiuk gabriela_maksymiuk[at]sggw.edu.pl
moderator strony: dr hab. J. Łukaszkiewicz