Udział studentów i uczniów w ICA Biodiversity Challenge 2023 na terenie Parku Wodnego CW SGGW

Udział studentów kierunku ochrona środowiska w ICA Biodiversity Challenge 2023 na terenie Parku Wodnego CW SGGW – 26.05.2023 r.

W dniu 26 maja na terenie Parku Wodnego CW SGGW w ramach ICA Biodiversity Challenge 2023 studenci z 1 i 3 roku kierunku ochrona środowiska studiów pierwszego stopnia Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW oraz członkowie Międzywydziałowego Koła Naukowego Ekoinżynierii SGGW w liczbie 26 osób uczestniczyli w inwentaryzacji gatunków roślin. Zajęcia terenowe odbyły się pod zbiorczym tytułem zagrożenia cywilizacyjne i rozwój zrównoważony.

W trakcie dwóch godzin uczestnicy przy wsparciu zespołu specjalistów: dr hab. inż. Bogumiły Pawluśkiewicz, prof. SGGW (Katedra Kształtowania Środowiska), dr inż. Ilony Małuszyńskiej (Centrum Wodne) oraz dr inż. Marcina Małuszyńskiego (Katedra Kształtowania Środowiska) zapoznali się z gatunkami zasiedlającymi obszar Parku Wodnego i mieli możliwość zastosować aplikację (https://observation.org/pages/getting-started/) – narzędzie dydaktyczne wykorzystywane między innymi na terenach uniwersyteckich i kampusach do oceny różnorodności biologicznej.

Udział uczniów z Technikum Elekronicznego nr 3 ZSEiL i studentów Międzywydziałowego Koła Naukowego Ekoinżynierii SGGW w ICA Biodiversity Challenge 2023 na terenie Parku Wodnego CW SGGW – 19.06.2023 r.

W dniu 19 czerwca na terenie Parku Wodnego CW SGGW w ramach ICA Biodiversity Challenge 2023 (SGGW członek sieci ICA Network, która współrealizuje to wydarzenie organizowane przez Wageningen University and Research, Holandia) uczniowie z klasy 2E technikum informatycznego z ZSEiL Technikum Elekronicznego nr 3 z Warszawy brali udział wraz ze studentami zrzeszonymi w MKNE SGGW w inwentaryzacji gatunków roślin. Zajęcia terenowe odbyły się pod zbiorczym tytułem zagrożenia cywilizacyjne i rozwój zrównoważony.

W trakcie trzech godzin uczestnicy przy wsparciu zespołu specjalistów: dr hab. inż. Bogumiły Pawluśkiewicz, prof. SGGW (Katedra Kształtowania Środowiska), dr inż. Ilony Małuszyńskiej (Centrum Wodne) oraz dr inż. Marcina Małuszyńskiego (Katedra Kształtowania Środowiska) zapoznali się z gatunkami zasiedlającymi obszar Parku Wodnego i mieli możliwość zastosować aplikację (https://observation.org/pages/getting-started/) – narzędzie dydaktyczne wykorzystywane między innymi na terenach uniwersyteckich i kampusach do oceny różnorodności biologicznej.

Miejsce wydarzenia: Park Wodny CW SGGW