Zespół

 

Mateusz Grygoruk – geograf, hydrolog. Kierownik projektu FORCE. Profesor w Katedrze Hydrologii, Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Był zaangażowany w projekty badawcze i wdrożeniowe dotyczące naturalnych i osuszonych terenów podmokłych w Polsce, na Litwie, w Norwegii i Rosji.

null

 

Krzysztof Kochanek – profesor w Instytucie Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Głównym obszarem moich zainteresowań są ekstremalne zdarzenia hydrologiczne, statystyczna i stochastyczna analiza powodzi, ocena ryzyka i zarządzanie nim. Poza tym zajmuję się modelowaniem transportu wody i zanieczyszczeń w wodach gruntowych i powierzchniowych. W projekcie FORCE jestem odpowiedzialny za Pakiet Roboczy 4, w ramach którego zostaną przeprowadzone analizy statystyczne zbiorów danych i wyników.

null

 

Grzegorz Sinicyn – hydrolog specjalizujący się w wodach gruntowych. Pracownik naukowy i kierownik Zakładu Hydrologii i Gospodarki Wodnej na Politechnice Warszawskiej. Lider zespołu modelowania wód gruntowych w projekcie FORCE. Doświadczony w wielu pracach badawczych dotyczących modelowania przepływu i transportu wód podziemnych, w tym w projektach rządowych i przemysłowych.

null

 

Paweł Osuch – Pracownik techniczny i asystent naukowy w Katedrze Hydrologii, Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Na co dzień zajmuje się realizacją projektów związanych z hydrologią, gospodarką wodną i inżynierią środowiska. Do codziennych obowiązków należą prace związane z administracją, wsparciem merytorycznym, badaniami terenowymi oraz przygotowywaniem dokumentacji i rozliczeń projektów. W projekcie FORCE jako współprowadzący WP2 Paweł będzie zaangażowany w badania terenowe we współpracy z liderem WP2; innymi obowiązkami tego członka zespołu będzie dostarczanie danych hydrologicznych do projektowania modeli i obliczeń emisji i sekwestracji węgla w badanych torfowiskach.

 

null

 

Maria Grodzka-Łukaszewska – zajmuje się modelowaniem przepływu wód gruntowych. W FORCE jest zaangażowana w każdy etap związany z modelami przepływu wody torfowej – od badań terenowych po modelowanie numeryczne. Profesor asystent na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Od 10 lat zafascynowana modelami przepływu i transportu wód podziemnych, ostatnio skupiona głównie na torfach i ich interakcji z rzekami.

null

 

Łukasz Kaczmarek – geolog inżynierski i hydrogeolog. Specjalista w dziedzinie mechaniki gruntów w projekcie FORCE. Adiunkt na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Był zaangażowany w projekty badawcze i wdrożeniowe z zakresu geomechaniki z wykorzystaniem mikrotomografii. Staże na Litwie i w Niemczech.

null

 

Anders Lyngstad – botanik, ekolog roślin. Lider projektu FORCE w NTNU i członek komitetu sterującego. Badacz w Muzeum Uniwersyteckim NTNU w Trondheim w Norwegii. Jego główne zainteresowania badawcze to ekologia torfowisk i ekologia półnaturalnych siedlisk, a także intensywna praca na norweskich torfowiskach.

null

 

Paweł Gilewski – hydrolog. Odpowiedzialny za pozyskiwanie i przetwarzanie danych teledetekcyjnych, w szczególności opadów atmosferycznych. Adiunkt na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Doświadczony modelarz hydrologiczny i entuzjasta technik teledetekcji.

null

 

Bartosz Bednarz – projektant inżynierii hydraulicznej. Członek zespołu w projekcie Force. Doktorant na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Wodnej i Inżynierii Środowiska. Specjalista naukowo-techniczny na Wydziale Inżynierii Wodnej i Hydrauliki Politechniki Warszawskiej. Zajmuje się modelowaniem numerycznym interakcji infrastruktury podziemnej z gruntem oraz niekorzystnymi zjawiskami filtracji w strukturach hydraulicznych i podziemnych.

 

Anna Sieczko – biogeochemik wodny, koncentrujący się na obiegu węgla w wodach słodkich. Byłam zaangażowana w badania, które łączyły strumienie węgla, rozpuszczoną materię organiczną i aktywność drobnoustrojów w projektach prowadzonych w Austrii i Szwecji. Obecnie moje zainteresowania badawcze dotyczą głównie emisji gazów cieplarnianych z wód słodkich, takich jak tereny zalewowe rzek, jeziora i tereny podmokłe. W projekcie FORCE zajmuję się oceną wodnej dynamiki CO2 i CH4, zarówno w wodach powierzchniowych, jak i gruntowych torfowisk.